O mnie

fotograf/podróżnik/pilot wycieczek/blogger
Podróżuję, by zrozumieć, dotknąć, zakosztować, nauczyć się,
spełniać marzenia i sprawdzać swoje granice

Cały czas się uczę… fotografii, nowych miejsc, historii, kultury, języków. Chłonę wszystko i chcąc zapamiętać każdą spotkaną emocję, osobę czy miejsce, staram się choć w części zamknąć je w małym pudełku z dziurką, gdzie namalowane światłem obrazy przetrwają dłużej w pamięci.

Podróżuję zawodowo jako pilot wycieczek. Mam okazję pokazać innym miejsca, które mnie zachwyciły. Prywatnie podróżuję, przeważnie sama z niewielkim plecakiem i aparatem, by móc wejść tam, gdzie w grupie nie miałabym możliwości dotarcia. Potrzebuję czasu na zachwycenie się nowym lub całkiem dobrze znanym miejscem na nowo. Uwielbiam kontakt z ludźmi i mimo, że samotne podróże są sprawdzianem, czy poradzę sobie sama z sobą, to właśnie im towarzyszy pewna intymność, która pojawia się, gdy ktoś mnie gości, opowiada swoją historię, chce się podzielić pasją, potraktować jak członka rodziny.

Zawodowo, jako pilot lub fotograf, a także prywatnie odwiedziłam ponad 20 krajów. Jest wielu podróżników, którzy zwiedzili znacznie więcej miejsc, ale nie zamierzam stawać do wyścigu. Jeszcze do niedawna nie miałam możliwości prywatnego podróżowania, a pilotowanie wycieczek dawało mi możliwość zobaczenia Europy za cenę poszerzanej i przekazywanej wiedzy. Kilka lat temu uległam wypadkowi, który ograniczył mnie nieco ruchowo, a przede wszystkim sprawił, że nie wierzyłam, że cokolwiek więcej osiągnę. Spotkałam jednak odpowiednie osoby, które uświadomiły mi, że problem nie leży w odniesionych ranach, ale w mojej głowie.

Po latach ozbyłam się fizycznych ograniczeń, pracuję nad sobą i sięgam coraz dalej i wyżej. Zaczęłam w końcu podróżować… wszystkimi możliwymi sposobami, cieszyć się każdą chwilą w miejscu, do którego docieram, słuchać innych ludzi, rozwijać się, uczyć nowych rzeczy i odważnie planować to, co kilka lat temu nie przeszłoby mi przez myśl.

Dziś stoję przed ogromnymi wyzwaniami, ale też mam coraz więcej energii na ich realizację, a przede wszystkim chciałabym, dzieląc się z Wami swoimi przeżyciami, pokazać świat, który mnie zachwyca i wciąga coraz bardziej. Nie uważam się za specjalistę w żadnej dziedzinie, ale każdą pracę staram się wykonać jak najlepiej. Wierzę, że wszelkie opinie i konstruktywna krytyka wyjdą mi na dobre.

W ostatnim czasie przeniosłam się do Gruzji, by lepiej poznać ten kraj. Spędzam tu większość czasu. Współpracuję z tygodnikiem ,,Georgian Journal”, gdzie publikuje zdjęcia i teksty w dziale Discover Georgia. Zaczęłam też współpracę z IWPR (Institute for War and Peace Reporting) jako fotoreporter. Można mnie kilka razy w roku znaleźć w Rumunii lub w Pradze, gdzie jeżdżę jako pilot lub/i przewodnik. Kiedy jestem w Polsce, zapraszam na moje prezentacje. Opowiadam nie tylko o podróżach i związanych z nimi przygodach, ale też o tematach, które realizuję fotograficznie w Gruzji lub też o wiele bliższej rodzinnej Opolszczyźnie.

Wyróżnienia i nagrody:

 • 03.2021 – Członek Lens Master i FIAP: Fédération Internationale de l’Art Photographique
 • 2019/20 – TOP 10 – Malta International Photo Award – Cities
 • 11.2018 – Finalistka Amundsen Photo Awards
 • 03.2018 – Finalistka Siena International Photo Awards (SIPA)
 • 9.03.2018 – Wyróżnienie – KOLOSY (za rok) 2017, w kategorii Podróż, za dokumentację życia pasterskiego w Tuszetii.
 • 4.02.2018 – Nagroda Główna oraz Nagroda Publiczności na Festiwalu Podróżniczym Na Szage w Poznaniu – za najlepszą prezentację podróżniczą.
 • 30.12.2017 – wyróżnienie jako Wyprawa Tygodnia przez Magazyn Podróże (link) za przejście z pasterzami drogi powrotnej z Tuszetii do Alvani.
 • 17.11.2017 – laureatka stypendium fotograficznego TAPSA w ramach Xposure International Photography Festival w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – warsztaty pod okiem Timothiego Allena, Ricka Friedmana, wystawa zbiorowa 5 laureatów stypendium, przegląd portfolio przez edytorów amerykańskiego National Geographic (Kethy Moran), prezentacja portfolio przed rodziną królewską, najlepszymi fotografami National Geographic, edytorami i naczelnymi największych tytułów na świecie.
 • 21.10.2016 – Zdjęcie Dnia National Geographic – The editor’s spotlight – „Sighnaghi covered by the winter” (link)
 • 25.09.2016 – Wyróżnienie zdjęcia w Galerii Społeczności National Geographic Polska„Tuszetia po burzy” (link)
 • 10.02.2016 – Wyróżnienie zdjęcia w Galerii Społeczności National Geographic Polska – „Ponad chmurami” (link)
 • 28.01.2016 – Wyróżnienie zdjęcia przez National Geographic Polska oraz II miejsce w 37 Konkursie Społeczności National Geographic Polska „Sighnaghi w objeciach zimy”
 • 10.2015 – Nagroda publiczności – Konkurs Fotografii Górskiej LAWINY organizowanego przez Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI
 • 02.09.2015 – Wystawa w ramach 7. Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie – Gruzja (link)
 • 10.2014 – II miejsce – Konkurs Fotografii Górskiej LAWINY – organizowany przez Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI

Publikacje:

 • 9/2020 – National Geographic Traveler Polska – „Tuszetia”
 • 1/2018 – Magazyn ,,Kontynenty” (kwartalnik) – ,,Gruzja. Dżygici z Dartlo”.
 • 3/2017 – Magazyn ,,Kontynenty” (kwartalnik) – ,,Gruzja. Poszłam sama z pasterzami w dzikie góry”.
 • 2/2017 – Magazyn ,,Kontynenty” (kwartalnik) – ,,Gruzja. Lelo Burti – Gruzini udowadniają swą męskość”.
 • 25.10.2015 – „Tushetian Shepards” – publikacja na stronie oraz w wersji papierowej tygodnika ,,Georgian Journal” (link)
 • 25.10.2015 – „Tbilisoba 2015 – When Tradition Meets Modernity” – publikacja na stronie w wersji papierowej tygodnika ,,Georgian Journal” – Zdjęcie na okładkę oraz fotografie do artykułu. Tekst: Eka Gadakhabadze (link)
 • 9.03.2016 – ,,Osetyńcy we Wschodniej Gruzji” dla IWPR (wersja gruzińska –link, wersja polska – link)

Pozdrawiam i życzę podróży

Magda

Możesz się ze mną skontaktować

[email protected]

facebook.com/migawkizpodrozy

PL:  +48 694 038 236

GE:  +995 557 955 459